Indeksowanie bloga na blogger.com bez backlinków

Nowe blogi na blogger.com czyli z końcówką blogspot.com, są indeksowane w wyszukiwarce Google bardzo szybko, moim zdaniem najszybciej w porównaniu z blogami na innych znanych mi platformach blogowych.  Nic dziwnego, przecież blogger.com to Google.

Tym większe rozczarowanie przeżywają niektórzy blogerzy który na wspomnianej platformie bloga założyli. Otóż po kilku miesiącach nawet dość częstego blogowania ale bez linków z zewnątrz prowadzących, zauważają smutną sytuację – zaindeksowane są niemal wyłącznie archiwa dat i tylko niewiele wpisów, zwykle te ostatnie. Wcześniejsze wpisy, chociaż zostały zaindeksowane tuż po opublikowaniu, z indeksu wypadają. Na próżno też szukać w indeksie Google etykiet (będących odpowiednikami tagów albo kategorii  na przykład na blogach na silniku WordPress). Pytanie oczywiście nasuwa się takie: co komu, w tym blogerowi, po indeksowaniu tylko archiwum dat bloga? Oczywiście jest to pytanie z rodziny pytań tak zwanych retorycznych i odpowiedź jest oczywista – nic.

Inne pytanie retoryczne a w zasadzie wniosek jest taki – i jak tu nie dodawać linków „sztucznie” skoro bez talowych wpisy z indeksu wypadają a skoro wypadają, to blog nie pozyska linków naturalnych, bo nikt do tych wpisów nie dotrze. Podejrzewam, że sama optymalizacja w takiej sytuacji, to o wiele za mało. Linkowanie wewnętrzne, bo w zasadzie tylko o ten element optymalizacji w tej kwestii chodzi, prawie nie daje efektów gdy nie ma odnośników z zewnątrz czyli backlinków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *